Tomasz Sakiewicz najpopularniejszym komentatorem “Wiadomości” TVP. W ubiegłym roku pokazano 147 jego wypowiedzi

Tomasz Sakiewicz, screen z YouTube / Gazeta Polska

Najpopularniejszym publicystą, który w 2022 roku komentował tematy prezentowane przez “Wiadomości” TVP był Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny Gazety Polskiej był cytowany 147 razy.

REKLAMA

Z danych zaprezentowanych na stronie ekspercitvpis.info wynika, że w 2022 roku w programie “Wiadomości” TVP Tomasz Sakiewicz zabierał głos aż 147 razy. Redaktor naczelny TV Republika, “Gazety Polskiej” oraz “Gazety Polskiej Codziennie” był tym samym najpopularniejszym komentatorem w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajął Michał Karnowski z tygodnika “Sieci”, który w programie pojawił się 119 razy. Podium zamyka Adrian Stankowski z “Gazety Polskiej Codziennie”. Jego wypowiedzi były zamieszczone 108 razy.

Dalsze miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Jacek Karnowski z tygodnika “Sieci” (95), politolog Mieczysław Ryba (85), były prezes TVP Jacek Kurski (84), Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl (80), Marcin Szewczak (78), Artur Wróblewski (76), Zbigniew Krysiak (58). Za nimi znaleźli się m.in. Jakub Wiech (57 wypowiedzi), a także Miłosz Manasterski (53 wypowiedzi). Całość zestawienia można znaleźć na stronie ekspercitvpis.info.

Wszyscy publicyści z pierwszej 10-tki zestawienia najczęściej w swoich wypowiedziach krytykują opozycję z Donaldem Tuskiem na czele, a równocześnie chwalą obecny rząd tzw. “Zjednoczonej Prawicy”. Większość z nich jest związana z mediami, które są hojnie wspierane przez spółki Skarbu Państwa. Tomasz Sakiewicz i Michał Karnowski pojawiają się w roli ekspertów nie tylko w “Wiadomościach” TVP, ale również w programie “Gość Wiadomości” oraz na antenie TVP Info.

Źródło: ekspercitvpis.info

REKLAMA