Tomasz Karolak skazany za długi. Musi oddać 85 tys. zł plus odsetki senatorowi Platformy Obywatelskiej

Tomasz Karolak, fot. Newseria

Sąd zdecydował, że Tomasz Karolak oraz jego fundacja Odkrywcy Wyobraźni muszą zwrócić senatorowi Robertowi Dowhanowi ponad 85,5 tys. zł plus odsetki za poręcznie leasingu i koszty procesu.

Ponad 10 lat temu senator Robert Dowhan zgodził się pomóc Tomaszowi Karolakowi w uruchomieniu teatru IMKA w Warszawie. Chodziło o poręczenie leasingu na zakup widowni do teatru. Aktor nie wywiązywał się z płatności rat, co spowodowało, że na konto senatora KO i biznesmena Roberta Dowhana wszedł komornik i zajął aż 260 tys. zł łącznie z naliczonymi odsetki.

Po tym, jak polityk doszedł do porozumienia z bankiem i do spłaty zostało mu 110 tys. zł, skierował sprawę do sądu. Przez kilka lat Dowhan doczekał się spłaty jedynie 20 tys. zł. Sąd orzekł, że Tomasz Karolak oraz jego fundacja Odkrywcy Wyobraźni muszą mu zwrócić ponad 85,5 tys. zł plus odsetki za poręcznie leasingu i koszty procesu.

Wyrok jednak nie jest prawomocny, a Tomasz Karolak może złożyć odwołanie. Biznesmen poznał się z aktorem podczas meczów żużlowych Falubazu Zielona Góra. Klubem kierował wtedy Robert Dowhan, a Karolak grał w serialu „39 i pół” i był częstym gościem podczas meczów. Od tamtej pory w mediach pojawiało się wiele informacji o konflikcie obu panów.

Źródło: „Fakt”