Tomasz Adamek wróci na ring? Chce stoczyć jeszcze dwie walki

Na zdjęciu po prawej stronie Tomasz Adamek z Witalijem Kliczką, fot. Wikimedia Commons

Tomasz Adamek chce powrócić na ring na dwie ostatnie walki w zawodowej karierze. – Prowadziłem trudne negocjacje z żoną, która jest przeciwna mojemu powrotowi. Dorota nigdy nie postrzegała pozytywnie mojego zawodu, bo to ciężka praca. To jednak moje życie – powiedział Tomasz Adamek.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy może wrócić na ring. W swoim ostatnim starciu, które odbyło się przed niespełna trzema laty, przegrał przez nokaut w 2 rundzie z Amerykaninem Jarrellem Millerem. Od tego czasu Adamek nie stoczył ani jednej walki. Wkrótce ma to się zmienić.

Jak sam przyznał w rozmowie z TVP Sport, jego czas minął, ale ze względu na to, że kibice nadal chcą go oglądać wróci na ring na dwa ostatnie pojedynki. Przeciwna temu jest jedynie żona, która nigdy nie postrzegała pozytywnie zawodu boksera.

Powrót na ring Tomasza Adamka był planowany na sierpień tego roku, ale prawdopodobnie zostanie on przesunięty o kilka miesięcy. – Walka odbędzie się jesienią w Polsce i wkrótce zostaną ogłoszone szczegóły. Moim rywalem będzie pięściarz z USA. Na pewno nie będzie to zawodnik z czołowej dziesiątki rankingów, ponieważ takie wyzwanie nie jest mi potrzebne – powiedział bokser. Z kolei druga pożegnalna walka będzie miała miejsce wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że popularny „Góral” sięgał po mistrzowskie tytuły w boksie zawodowym w wadze półciężkiej oraz junior ciężkiej. Na koniec swojej kariery Adamek przeniósł się do kategorii ciężkiej. Wtedy stoczył walkę o mistrzowski pas WBC z Ukraińcem Witalijem Kliczką. We wrześniu 2011 r. Polak przegrał przez TKO w 10 rundzie walki.

Źródło: TVP Sport