To nie żart! Sylwia Spurek chce zakazać wędkarstwa. Europosłanka opublikowała swoją „Piątkę dla zwierząt”

Sylwia Spurek, fot. Wikimedia

Słynąca z ekscentrycznych wypowiedzi europosłanka Sylwia Spurek zabłysnęła nowym pomysłem. Otóż polityk wybrana do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny Roberta Biedronia chce wprowadzenia w Polsce zakazu… wędkowania.

Europosłanka Sylwia Spurek, obecnie bezpartyjna, wybrana z list Wiosny Roberta Biedronia, zaprezentowała na Twitterze swoje pomysły na reformy rolnictwa. Projekt nazwała „Nową piątką dla zwierząt” na wzór podobnej ustawy autorstwa PiS. Już czytając pierwszy punkt można doznać szoku.

Otóż Sylwia Spurek proponuje, aby w 2023 roku wprowadzić zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach i delfinariach, a także zakazać polowań, w tym uprawniania wędkarstwa! W kolejnych punktach europosłanka żąda m.in. wprowadzenia zakazu badań z wykorzystaniem zwierząt (w 2030 roku), a także wpisanie ochrony zwierząt do konstytucji RP (w 2040 roku).

Internauci nie mogli uwierzyć, że wpis pojawił się (i nadal wisi) na oficjalnym koncie europarlamentarzystki. Warto przypomnieć, że to nie pierwsze tego typu pomysły Sylwii Spurek. Przed dwoma laty mówiła m.in., że „krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione, żeby mogły urodzić i żeby dawać mleko. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta nie daje mleka„.

Źródło: Twitter / Sylwia Spurek