To nie żart! Pracownicy Ministerstwa Finansów dostali nagrody w wysokości ponad 9 milionów zł! Za wdrożenie “Polskiego Ładu”

fot. KPRM

Rząd wycofuje się z założeń tzw. “Polskiego Ładu”, którego wdrożenie okazało się kompletną katastrofą. Część Polaków będzie jednak reformę wspominać dobrze. Mowa o urzędnikach resortu finansów, którzy za projekt dostali w sumie ponad 9 milionów złotych premii.

REKLAMA

Miała być najlepsza reforma podatkowa w historii Polski, a wyszła największa porażka wizerunkowa rządu PiS. “Polski Ład” powoli przechodzi do historii, choć wciąż grupa osób, która straciła na zmianach jest ogromna. Chaos podatkowy i zaniżone wypłaty zmusiły obóz władzy do zakończenia propagandy o ulżeniu milionom Polaków.

Wygląda jednak na to, że program nie był taki zły, skoro Ministerstwo Finansów wypłaciło urzędnikom sowite nagrody. Przeznaczono na ten cel ponad 9,3 mln zł. Premie wypłacono 2 574 pracownikom Ministerstwa Finansów, w tym osobom zajmującym stanowisko dyrektora generalnego, dyrektora lub zastępcy dyrektora komórki organizacyjnej.

Informacja to odpowiedź na interpelację poselską Izabeli Leszczyny z Koalicji Obywatelskiej. W dokumencie czytamy, że przeciętna wysokość nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej wypłaconej w 2021 roku pracownikowi Ministerstwa Finansów wyniosła 3 611,42 zł netto. Z pewnością urzędnicy resortu będą miło wspominać tzw. “Polski Ład”.

Źródło: Fakt.pl

REKLAMA