To nie żart! Nad Wisłą w Warszawie zorganizowano “marsz żałobny dla Odry”. W wydarzeniu wzięli udział posłowie opozycji

screen z Twitter / Agnieszka

Katastrofa ekologiczna na Odrze budzi skrajne emocje. 30 organizacji postanowiło ośmieszyć problem, organizując w Warszawie… “marsz żałobny”. Na demonstracji pojawiły się m.in. kobiety przebrane za wdowy.

REKLAMA

W Warszawie nad Wisłą doszło do osobliwego happeningu. Ponad 30 organizacji, w tym między innymi Miasto Jest Nasze, WWF Polska czy Stowarzyszenie 515 kilometr Odry, zorganizowało “Marsz żałobny dla Odry”. To pokłosie katastrofy ekologicznej na rzece Odra. Demonstranci mieli ze sobą tabliczki z nazwami polskich rzek przepasane kirem.

Marsz wyruszył w ciszy wzdłuż Bulwarów Wiślanych, w kierunku mostu Gdańskiego, gdzie zagrano… kilka żałobnych utworów. Na czele szła grupa aktywistek przebrana za wdowy, tuż za nimi niesiono duży, czarny transparent z napisem „Odra”. Na miejscu pojawili się m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej – Michał Szczerba (PO) i Urszula Zielińska (Zieloni).

https://twitter.com/a_samedobrenews/status/1561408841392193539

Internauci wyśmiali pomysły organizatorów. “Marsz żałobników po śniętych rybach w Odrze” zdeklasował wszystkie idiotyzmy, które do tej pory widziałem. Już wiem dlaczego lewica i jej ekstrema nadal są finansowane z budżetu państwa. Wystarczy dać im mówić” – napisał Szczepan Wójcik. “Kiedy myślisz, że po protestach w obronie dzika nic głupszego nie wymyślą. Opozycja organizuje Marsz żałobny dla Odry nad Wisłą” – dodał Dariusz Matecki.

Źródło: TVN24, wPolityce.pl

REKLAMA