To kolejny cios dla fanów skoków narciarskich! Bilety na zawody tylko dla zaszczepionych

fot. flickr / Piotr Drabik

To dopiero niespodzianka! Nie dość, że fani skoków narciarskich nie będą mogli oglądać rywalizacji w telewizji publicznej tylko w TVN, to teraz okazuje się, że bilety na zawody Pucharu Świata będą dostępne tylko dla zaszczepionych. – Na 99 procent na Puchar Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi – powiedział Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku. Miesiąc później 14-16 stycznia odbędzie się natomiast weekend PŚ w  Zakopanem. Jak podaje portal WP Sportowe Fakty jest niemal prawie pewne, że na konkurs w Wiśle i Zakopanem, bilety będą dostępne tylko dla osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. – Na 99 procent tak właśnie będzie – poinformował witrynę Jan Winkiel, rzecznik prasowy Polskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, że do tej pory na obiektach znajdujących się na świeżym powietrzu i w hali, kibice mogli zapełnić 50% wolnych miejsc. Do limitu wtedy nie były wliczone osoby zaszczepione. Takie przepisy obowiązują jednak do 31 października tego roku, a wobec nadciągającej czwartej fali koronawirusa rząd może ponownie zaostrzyć ograniczenia. – Dlatego nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, m.in. z lekarzami – tłumaczył Winkiel.

Podczas kupna biletu nie będzie trzeba dodawać certyfikatu covidowego ani pokazywać go na skoczni, ponieważ zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wystarczy jedynie potwierdzić w formularzu, że jest się w pełni zaszczepionym przeciwko koronawirusowi.

Źródło: WP Sportowe Fakty