To kłamstwo, że wszyscy stracą na “Polskim Ładzie”! Pracownicy kancelarii premiera zyskają – i to sporo

fot. KPRM

Gdy Polacy zastawiają się, ile stracą na zmianach podatkowych wdrożonych pod nazwą “Polski Ład”, to jest jedna grupa zawodowa, która nie ma się czego obawiać. Chodzi o pracowników kancelarii premiera.

REKLAMA

Dotychczas w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obowiązywał jasny limit, jeśli chodzi o dodatki do pensji. Ta granica do tej pory wynosiła 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Jeszcze przed końcem roku premier wydał rozporządzenie mówiące, że “w szczególnie uzasadnionych przypadkach dodatek służbowy może być przyznany w wysokości wyższej“.

Jak przypomina dziennik “Rzeczpospolita”, dotychczas bliscy współpracownicy premiera, na przykład asystenci czy też ministrowie w kancelarii mogli zarobić 7 tys. zł brutto zasadniczego wynagrodzenia, a wraz z premią – 10 tys. zł. Teraz górnej granicy już nie będzie.

Podwyżki wynagrodzeń w kancelarii przełożyły się na gigantyczny wzrost budżetu instytucji. Przyjęty budżet Kancelarii Premiera na 2022 rok opiewa na kwotę 843 mln zł. To aż o 700 proc. więcej niż budżet, którym dysponowała kancelaria za rządów PO-PSL, a także o 40 proc. niż przed rokiem.

Źródło: Rzeczpospolita

REKLAMA