To jeszcze nie koniec restrykcji?! Rząd rozważa zamknięcie kościołów, restauracji i galerii handlowych dla niezaszczepionych

fot. Pexels

Wszystko wskazuje na to, że rząd nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie obostrzeń w okresie świątecznym. Jak donosi portal Onet.pl, niezaszczepione osoby mają nie mieć wstępu do do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncerty czy stadiony sportowe.

Rząd ogłosił wczoraj nowe restrykcje związane z mutacją koronawirusa – Omicronem. Wejdą one w życie od 15 grudnia. Wśród nich pojawią się zmienione limity – do 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Limity będą obowiązywały osoby niezaszczepione, a weryfikacja certyfikatów będzie należała do przedsiębiorcy.

Jak dowiedział się portal Onet.pl, w rządzie od tygodni trwają zaawansowane prace legislacyjne nad wdrożeniem paszportów covidowych, bez których osoby niezaszczepione, przy wysokim poziomie hospitalizacji np. 50 na 100 tys. w danym powiecie, nie będą mogły wejść do miejsc publicznych lub będą miały znacznie utrudniony dostęp do pewnych usług, w tym także do transportu publicznego.

Jeśli liczba zakażeń i zgonów nie spadnie w ciągu najbliższych dni, to możliwe jest wprowadzenie w szybkim tempie takich obostrzeń, które w praktyce odizolują osoby niezaszczepione, uniemożliwiając im m.in. pójście do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncert czy stadion sportowy.

Źródło: Onet.pl