Tłusty czwartek w niedzielę, a Środa Popielcowa w sobotę?! Tak „ustalił” dziennik należący do Orlenu

fot. Facebook / Janusz Szymonik

Należący do koncernu PKN Orlen „Dziennik Zachodni” wydał kalendarz, w którym roi się od błędów. Internauci komentują, że jest to kolejny przykład „totalnego nieudacznictwa” osób kierujących państwowymi spółkami.

„Dziennik Zachodni” tradycyjnie wydał kultowy już kalendarz z rysunkami Gwidona Miklaszewskiego. Ilość błędów w samym miesiącu lutym woła o pomstę do nieba. Według autorów, tegoroczny Tłusty czwartek wypada w niedzielę 20 lutego, natomiast Środa Popielcowa przypada na sobotę 26 lutego. Zdjęcie zamieścił w sieci jeden z posiadaczy kalendarza.

Internauci nie zostawili suchej nitki na autorach tego wydawnictwa. „Dałem lajka, ale tak naprawdę to jest przykre, że gazeta w której spędziłem kawał życia (a długie lata się z nią utożsamiałem) staje się synonimem totalnego nieudacznictwa” – napisał były pracownik gazety Marek Michalski.

W marcu ub.r. grupa wydawnicza Polska Press, właściciel m.in. „Dziennika Zachodniego”, formalnie stała się własnością PKN Orlen. Ofertę kupna wydawnictwa koncern naftowy złożył jego właścicielowi – niemieckiemu holdingowi Verlagsgruppe Passau – 7 grudnia ubiegłego roku, zawierając z nim umowę przedwstępną.

Źródło: gazeta.pl