“TIR Wolności” pojawi się na polskich drogach. “Wszyscy muszą dowiedzieć się, że wraca normalność!”

fot. Twitter / Konfederacja

Jedyna sejmowa partia, która od początku kontestowała konieczność wprowadzania lockdownów, startuje z własną odpowiedzią na kanadyjski Konwój Wolności. Już dziś w trasę po całej Polsce ruszy TIR, który ma przypomnieć, kto odpowiada za bezzasadne zamykanie gospodarki.

REKLAMA

Dziś na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie pojawi się “TIR Wolności”. Pojazd z antyrządowym przekazem ruszy w trasę po całej Polsce. Inicjatorem akcji jest Konfederacja. “Wszyscy muszą dowiedzieć się, że wraca normalność! Dość deptania praw obywatelskich! Dość niszczenia polskich firm, zamykania szpitali i szkół. Chcemy znów normalnie żyć, dlatego od poniedziałku rusza w Polskę Tir Wolności” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Konfederacja przypomina, że była jedyną opcją parlamentarną, która w marcu 2020 roku głosowała przeciwko specustawie, która była furtką do wprowadzania nielegalnych obostrzeń i lockdownów. “Niektóre środowiska polityczne w panice przed spadkiem sondaży próbują przywłaszczyć sobie zasługi za walkę z bezprawiem władzy. […] Wszystkich winnych […], będziemy musieli postawić przed sądem” – zapewniają przedstawiciele prawicowej formacji.

21 lutego TIR przejedzie ulicami Warszawy i Białegostoku. Dzień później w trasie zobaczą go mieszkańcy Trójmiasta i Bydgoszczy. Z kolei 23 lutego akcja przeniesie się do Łodzi i Poznania. W kolejnym dniu ciężarówka odwiedzi Wrocław, Opole i Częstochowę. 25 lutego na trasie przejazdu pojawią się Katowice, Kraków i Kielce. Akcja zakończy się w sobotę, 26 lutego w Rzeszowie i Lublinie.

Akcja wzorowana jest na kanadyjskim Freedom Convoy (Konwoju Wolności) 2022, która początkowo była wymierzona w obowiązkowe szczepienia, ale przerodziła się w masowe protesty. Choć w Polsce oddolnych prób podobne wydarzenia było kilka, to żadna nie doszła ostatecznie do skutku.

Źródło: Facebook / “TIR Wolności” rusza w Polskę!

REKLAMA