Telewizja Polska pokaże na żywo tylko domowe mecze Legii w Lidze Europy. Wyjazdowe zobaczymy u prywatnego nadawcy

Legia Warszawa, fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Polscy kibice bezpłatnie zobaczą tylko połowę meczów na żywo Legii Warszawa w Lidze Europy. Pozostałe spotkania transmitowała będzie platforma Viaplay, a TVP pokaże jedynie powtórki.

Telewizja Polska w ramach sublicencji pozyskanej od NENT Group, właściciela platformy Viaplay, będzie pokazywać na żywo tylko mecze domowe Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. Mecze wyjazdowe będzie można zobaczyć jedynie z odtworzenia.

Nasz rodzynek w tegorocznej edycji europejskich pucharów swoje zmagania rozpocznie już 15 września, wyjazdowym pojedynkiem ze Spartakiem Moskwa. Aby zobaczyć to spotkanie, a także pozostałe mecze wyjazdowe, trzeba będzie wykupić abonament na platformie Viaplay. Miesięczny dostęp do niej kosztuje 34 zł, w ramach promocji pierwszy miesiąc jest bezpłatny.

Mecze wyjazdowe również będą prezentowane na antenie publicznego nadawcy, ale tylko w formie retransmisji. To marne pocieszenie dla fanów futbolu, ponieważ oglądanie powtórki, znając wynik końcowy, to już nie taka sama frajda, jak przy śledzeniu meczu na żywo.

Źródło: WirtualneMedia.pl