Taylor Sander zagra w PGE Skrze Bełchatów

PGE Skra Bełchatów zaprezentowała nowego zawodnika. Przyjście Taylora Sandera, jednego z najlepszych przyjmujących na świecie, to z pewnością hit transferowy w PlusLidze.

REKLAMA

Fot. materiały prasowe

28-latni Sander największe sukcesy święcił we włoskim Cucine Lube Civitanova, gdzie zdobył m.in.: wicemistrzostwo Włoch (2018) oraz srebro w Lidze Mistrzów (2018). Po sezonie we Włoszech wyjechał do Brazylii, gdzie grał w Sadzie Cruzeiro. W sezonie 2018/2019 zdobył Puchar Brazylii, brązowy medal tamtejszych mistrzostwo oraz klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej. 

Sander ma także bogatą karierę reprezentacyjną. Wywalczył m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio, złoto Ligi Światowej (2014), Puchar Świata (2015), mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także brąz mistrzostw świata (2008). Do tego dołożył kilka znaczących nagród indywidualnych.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do PGE Skry. Cieszę się, że dołączam do tak silnej drużyny w PlusLidze. Jestem również bardzo wdzięczny za możliwość gry w tym zespole. Miałem kilka możliwości transferu do innych klubów, ale wiedziałem, że gra w polskiej lidze byłaby dla mnie świetna do rozwoju jako siatkarza. PlusLiga jest bardzo silna i chciałem grać w jednej z najlepszych drużyn w Europie – mówi Taylor Sander.

REKLAMA