Szymon Hołownia ma poważny problem. Ktoś zajął mu nazwę partii

Szymon Hołownia, zdjęcie archiwalne, screen z YouTube / Polska 2050

Szymon Hołownia nie zdążył jeszcze zarejestrować swojej partii, a okazało się, że już ktoś zajął nazwę Polska 2050. Chodzi o partię Włodzimierza Zydorczaka, który nie ukrywa, że jest ona „partią zamrożoną”.

Szefem partii Polska 2050 jest Włodzimierz Zydorczak, którego partia nosiła wcześniej nazwę Jeden-PL, a także Obywatelska Rzeczpospolita Polska.. – Traktujemy ją jako narzędzie prawne, które przed wyborami ułatwia rejestrację komitetu – mówi dziennikowi „Rzeczpospolita”.

Prezes partii utrzymuje, że nie był to ruch wymierzony w Hołownię. – Kilka miesięcy temu przyszli do nas ludzie, którzy odeszli od Szymona Hołowni, z propozycją, by zarejestrować partię pod tą nazwą. Zmieniliśmy nazwę po to, by oni nie zrobili tego sami – tłumaczy i twierdzi, że w ten sposób „marka została zabezpieczona”.

Zydorczak liczył na współpracę z Hołownią, ale ten nie jest zainteresowany. – Nie znamy tego pana. A partia nie jest stolikiem w restauracji, który można zarezerwować – mówi w „Rzeczpospolitej” Michał Kobosko, ogłoszony szefem powstającej partii Hołowni. W momencie, gdy partia Hołowni chciała rejestrować nazwę, partia Zydorczuka nie figurowała jeszcze w rejestrze. A ugrupowanie ma nazywać się jednak nieco inaczej, bo „Polska 2050 Szymona Hołowni”.

Źródło: Rzeczpospolita