Szef WZZ Sierpień 80 ostrzega przed blackoutem. Ziętek: węgla na pewno zabraknie

fot. Facebook / Komisja Krajowa WZZ „Sierpień 80”

Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ Sierpień 80, powiedział w wywiadzie dla portalu Tarnogorski.info, że w Polsce na pewno tej zimy zabraknie węgla. Związkowiec zaapelował do Polaków, żeby nie wierzyli rządzącym.

REKLAMA

Szef WZZ Sierpień 80 był gościem portalu Tarnogorski.info. Bogusław Ziętek przekonywał, że należy się przygotować na braki węgla. – W Polsce na pewno zabraknie węgla. Nie wierzcie Państwo w to, co mówią różni politycy rządu Morawieckiego. To są kłamstwa – mówił. – Na pewno, bądźcie Państwo o tym przekonani, będą tej zimy blackouty, czyli wyłączenia prądu. Trzeba być człowiekiem skrajnie nieodpowiedzialnym, żeby dzisiaj nie uprzedzać ludzi o tym, że taka nas czeka sytuacja – dodał.

Jego zdaniem, rząd powinien przygotowywać już Polaków na kryzys. – Ludzie będą zaskoczeni całą tą sytuacją, rządzący się ogrzeją. oni świetnie się będą w tym okresie mieli, bo spółki Skarbu Państwa zarabiają miliardy. My będziemy mieli biedę. Wtedy wyjdzie ktoś mądry i powie: “No zobaczcie Polacy, przecież u nas nie jest tak źle, marzną wszyscy. Marzną Niemcy, marzną Francuzi, marzną Belgowie. No tylko Belgowie nie mają u siebie węgla na 200 lat – skwitował związkowiec.

Prowadzący zapytał również przedstawiciela WZZ Sierpień 80 o to, kto zamknął więcej kopalń – PiS czy PO. – Wszystkie kolejne rządy realizowały politykę niszczenia polskiego górnictwa z wielkim zapałem, nie tylko PiS. No ale Prawo i Sprawiedliwość dochodziło do władzy mówiąc o tym, że ono będzie dbać o polskie interesy – przypomniał Bogusław Ziętek.

Źródło: Tarnogorski.info

REKLAMA