Studia MBA w 3 miesiące? Tak, ale tylko dla osób związanych z PiS. Ciekawe nazwiska na liście absolwentów

prof. Paweł Czarnecki, fot. Facebook / Collegium Humanum

Tygodnik „Newsweek” ujawnił kulisy działania uczelni Collegium Humanum, która pozwala osobom związanym z Prawem i Sprawiedliwością zdobyć w zaledwie kilka miesięcy dyplom MBA wymagany do otrzymania państwowych posad.

Uczelnia zaczęła działać w 2018 roku w Warszawie. Następnie rozwinęła swoje filie w Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Czechach, Słowacji i Uzbekistanie. Rektorem uczelni jest prof. Paweł Czarnecki, który przed laty był oskarżany o plagiat pracy doktorskiej. Ma on duże wpływy wśród polityków PiS, a członkiem konwentu uczelni jest m.in. europoseł tego ugrupowania – Ryszard Czarnecki.

Tygodnik „Newsweek” otrzymał od pracowniczki sekretariatu szkoły informacje, z których wynika, że osoby blisko związane z PiS-em mogą liczyć na wyjątkowe warunki otrzymania dyplomu studiów Master of Business Administration (MBA). Studia mogą oni ukończyć nawet w 2-3 miesiące. Posiadanie dyplomu z tego kierunku jest jednym z wymogów, jakie powinien spełniać kandydat na członka rady nadzorczej w spółce z Skarbu Państwa.

Wśród absolwentów prywatnej uczelni znajdują się m.in. Bartłomiej Obajtek, dyrektor w Lasach Państwowych, brat szefa PKN Orlen Daniela Obajtka, Zofia Paryła, prezes Grupy Lotos, a wcześniej główna księgowa w GOPS w Pcimiu (kiedy to wójtem był Daniel Obajtek), a także Antoni Duda, członek rady nadzorczej PKP Cargo, stryj prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: „Newsweek”