Strzały na granicy polsko-białoruskiej! Białorusini zaatakowali polskich żołnierzy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Straż Graniczna

Jak poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska, patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pilną granicy polsko-białoruskiej. Nikomu z Polaków nic się nie stało.

Do kolejnej prowokacji ze strony reżimu Łukaszenki doszło wczoraj w pasie przygranicznym. – Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji – powiedziała ppor. Michalska.

Zdaniem przedstawicielki Straży Granicznej, mógł to być celowo chybiony atak. – Nikomu nic się nie stało. Być może były to strzały celowo nietrafione. Wszystko wskazuje na to, że była to ślepa amunicja – skomentowała rzeczniczka SG podczas konferencji prasowej.

Żołnierze Wojska Polskiego pomagają pogranicznikom w zapewnianiu bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna odnotowuje każdego dnia próby nielegalnego przekroczenia granicy. Od sierpnia bieżącego roku odnotowano już kilkanaście tysięcy takich prób.

Źródło: RMF FM