Solidarna Polska oskarża Donalda Tuska o politykę proputinowską. Domagają się komisji śledczej i Trybunału Stanu

Donald Tusk, fot. Wikimedia

Solidarna Polska chce powołać komisję śledczą, która zbada politykę energetyczną Polski w latach 2007-2022, ze szczególnym uwzględnieniem rządów Donalda Tuska. Partia Zbigniewa Ziobry tym samym oskarża przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o uzależnienie Polski od surowców rosyjskich. 

REKLAMA

W trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej przed siedzibą Platformy Obywatelskiej w Warszawie, Janusz Kowalski stwierdził, że polityka Donalda Tuska w okresie jego rządów była bezwzględnie proputinowska. – Lista prezentów Donalda Tuska względem Władimira Putina i względem Kremla jest bardzo długa – stwierdził poseł Solidarnej Polski. 

Lista oskarżeń ze strony Solidarnej Polski wobec Donalda Tuska również nie należy do najkrótszych. Polityka obwinia się o wstrzymanie Baltic Pipe, zatrzymanie rurociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk, umorzenie kontraktu jamalskiego, a także o próbę przedłużenia umowy z Gazpromem do 2037 roku. Co więcej, Janusz Kowalski twierdzi, że osoby, które klaszczą dla Tuska, klaszczą również dla Putina. 

W trakcie konferencji padło wiele słów na temat polityki energetycznej w czasie rządów byłego premiera, Donalda Tuska. Poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski uważa, że polityk powinien nawet stanąć przed Trybunałem Stanu. – Mamy gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej dotyczącej polityki energetycznej ze szczególnym uwzględnieniem prorosyjskich działań rządu Donalda Tuska. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu (…)  To jest dla mnie szczególnie istotna kwestia, ponieważ jest to realizacja testamentu św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bronił polskiej suwerenności – przekazał Janusz Kowalski.

Źródło: wprost.pl

REKLAMA