Słuchacze zapytali Olgę Semeniuk-Patkowską o UFO. Wymijająca odpowiedź szefowej rady Polskiej Agencji Kosmicznej

Olga Semeniuk-Patkowska, fot. Wikimedia

Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju, a także przewodnicząca rady Polskiej Agencji Kosmicznej, unikała w rozmowie w Radiu ZET odpowiedzi na pytanie o to, czy Polska jest gotowa na kontakt z przybyszami z obcych planet.

REKLAMA

W piątek 10 lutego, amerykańskie wojsko zestrzeliło nad stanem Alaska niezidentyfikowany obiekt latający, a w sieci pojawiło się wiele pogłosek o obecności istot pozaziemskich. Jeden ze słuchaczy Radia ZET postanowił zadać Oldze Semeniuk-Patkowskiej pytanie o to, czy Polska Agencja Kosmiczna, której radą kieruje polityk, ma przygotowane procedury na ewentualny kontakt z przybyszami z innej planety. – Nie będę na te złośliwe pytania odpowiadać, absolutnie nie – odparła.

Prowadząca Beata Lubecka nie dawała jednak za wygraną i i dopytała, czy nie niepokoją jej doniesienia ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ciągu ostatnich kilku dni zestrzelono kilka tajemniczych obiektów. – Wszystko, co się dzieje dzisiaj w obrębie wojny, cyberprzestrzeni, ale nie tylko, ale i kosmosu może budzić pewien niepokój. W Ministerstwie Rozwoju i Technologii […] zajmujemy się szeregiem różnych projektów więc opowiadanie o moich odczuciach w tym kontekście jest chyba zbyteczne – odparła wiceminister.

Olga Patkowska-Semeniuk została w październiku 2021 roku przewodniczącą rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Do jej zadań należy kreowanie polityki kosmicznej i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego. Ta nominacja spotkała się z szyderczymi komentarzami ze strony polityków opozycji oraz internatów. “Olga Semeniuk jako przewodnicząca Rady Polskiej Agencji Kosmicznej idealnie wpisuje się w styl rządzenia PiS. To jest rekonstrukcyjna grupa Monty Pythona…” – skomentował wtedy Marcin Kierwiński z PO.

Źródło: Radio ZET

REKLAMA