Sławomir Peszko wraca do Krakowa. Zagra w okręgówce

Fot. Wieczysta Kraków

Niespodzianka transferowa stała się faktem. Były reprezentant Polski, Sławomir Peszko, przenosi się z ekstraklasowej Lechii Gdańsk do piątoligowej Wieczystej Kraków. Za transferem doświadczonego zawodnika stoi właściciel klubu, krakowski biznesmen Wojciech Kwiecień.

Sławomir Peszko to 44-krotny reprezentant Polski, który ma na koncie 268 meczów w Ekstraklasie. Zawodnik dał się poznać kibicom głównie za sprawą wpadek alkoholowych. Sam zainteresowany przyznał, że w reprezentacji jego głównym obowiązkiem było dbanie o pozytywną atmosferę w zespole.

Peszko ostatnio reprezentował barwy Lechii Gdańsk, z którą pod koniec marca rozwiązał kontakt z winy klubu. Wcześniej przebywał na wypożyczeniu w Wiśle Kraków. Teraz będzie grał w krakowskiej klasie okręgowej, w klubie, który ma niezwykle ambitne plany.

Właścicielem Wieczystej jest Wojciech Kwiecień, biznesmen, który ponad rok temu był zainteresowany przejęciem Wisły Kraków. Z zakupów nic jednak nie wyszło, dlatego Kwiecień postanowił zainwestować w inny krakowski klub – Wieczystą.

Krakowianie mają w swoim składzie zawodników z przeszłością w wyższych ligach, a nawet w ekstraklasie. Jednak to transfer Sławomira Peszko jest prawdziwym hitem transferowym. Zespół prowadzony przez Przemysława Cecherza wydaje się zdecydowanym faworytem do awansu do IV ligi.