Skoków narciarskich nie zobaczymy już w TVP?! Prawa telewizyjne wykupiła inna stacja

fot. flickr / Piotr Drabik

Tegoroczny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich ruszy już za kilka tygodni. Polscy fani nie będą jednak mogli oglądać rywalizacji w telewizji publicznej. Większość zawodów transmitowana będzie przez TVN, Eurosport i Player.pl.

Nowy sezon Pucharu Świata wystartuje 20 listopada. Telewizja publiczna straciła prawa do transmisji zmagań skoczków narciarskich. Wszystkie konkursy będzie można zobaczyć w otwartym kanale TVN, w Eurosporcie, a także na platformie player.pl. Widzowie TVP zobaczą natomiast tylko transmisje z konkursów w Wiśle i Zakopanem.

Dla TVN-u skoki narciarskie będą absolutną nowością, ponieważ do tej pory stacja bardzo rzadko pokazywała transmisje sportowe. Przedstawiciele stacji zaprzeczyli natomiast, iż planują sprzedaż sublicencji telewizji publicznej. TVN podkreśla, że chce być jedyną ogólnodostępną stacją pokazującą skoki.

Widzom TVP na pocieszenie – nie licząc zawodów PŚ rozgrywanych w Polsce – pozostaną również transmisje Mistrzostw Świata w lotach, które odbędą się w marcu w norweskim Vikersund. Prawa do pokazywania przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie również należą do Grupy Discovery, ale w tym przypadku jest możliwe, że część zmagań zobaczymy w TVP.

Źródło: Sport.pl, WirtualneMedia.pl