Siłownie i baseny jednak otwarte. Rząd zmienił decyzję

Od dzisiaj wszystkie siłownie i baseny miały być zamknięte. Pod wpływem negatywnego przyjęcia decyzji oraz zapowiedzi protestów branży fitness, rząd zdecydował się na zmiany.

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają pomóc opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Wśród obostrzeń, które wzbudziły najwięcej kontrowersji było zamknięcie siłowni, aquaparków, klubów fitness i basenów.

Wiele osób wskazywało, że takie działanie jest sprzeczne z założeniami mówiącymi o tym, że to właśnie poprzez aktywność fizyczną budujemy odporność. Branża fitness zapowiedziała nawet protest. Demonstracja ma się odbyć dziś w Warszawie o godzinie 10:00. Wobec tej sytuacji rząd wprowadził małe zmiany.

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

– działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

– są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego,  zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

– są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Tym samym resort przekazał, że obowiązywać będzie zakaz działalności łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia.

Źródło: gov.pl