Sensacyjne powołania do reprezentacji siatkarzy. Podstawowy rozgrywający poza kadrą. Środkowy zakończył karierę

Fabian Drzyzga (z lewej), Aleksander Śliwka, fot. Wikimedia

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Nikola Grbić ogłosił powołania na rozgrywki Ligi Narodów. W składzie brakuje kilku etatowych kadrowiczów, w tym m.in. rozgrywającego Fabiana Drzyzgi oraz środkowego Piotra Nowakowskiego.

Nikola Grbić podał listę 29 siatkarzy, z których do 3 maja wybierze 25 na Siatkarską Ligę Narodów 2022. W składzie zabrakło miejsca dla kilku doświadczonych reprezentantów: Fabiana Drzyzgi, Damiana Wojtaszka, Artura Szalpuka i Piotra Nowakowskiego. Ten ostatni ogłosił dziś oficjalne zakończenie kariery.

W kadrze znalazło się z kolei miejsce dla wielu nowych twarzy: Łukasza Kozuba, Jana Firleja, Mateusza Poręby, Krzysztofa Rejno, Karola Urbanowicza, Piotra Orczyka, Jakuba Szymańskiego, Bartłomieja Lipińskiego, Rafała Szymury, Kamila Szymury, Bartłomieja Bołądzia i Karola Butryna. Co ciekawe, część z nich nie ma nawet pewnego miejsca w podstawowym składzie swoich drużyn, więc powołanie to duża niespodzianka.

Siatkarska Liga Narodów będzie pierwszym w tym roku wydarzeniem, w którym weźmie udział kadra Nikoli Grbicia. Rozgrywki rozpoczną się 5 maja i obejmą trzy turnieje fazy grupowej, a także finały, które zakończą się 24 lipca. Główną imprezą będą jednak mistrzostwa świata, które w zastępstwie Rosji zorganizują Polska, Słowenia oraz Włochy.

Źródło: PZPS