Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan. Celebrytka nie odpowie za wulgarny wpis o Straży Granicznej

Barbara Kurdej-Szatan, fot. Newseria

Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan, którą prokuratura oskarżyła o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Postanowienie jest nieprawomocne.

REKLAMA

Celebrytka zamieściła w listopadzie ubiegłego roku na Instagramie wulgarny i skandaliczny wpis, w którym skrytykowała polskie służby graniczne za to, że nie pozwalają na prowokacje reżimu Łukaszenki, który na granicy polsko-białoruskiej chciał doprowadzić do kryzysu migracyjnego. W maju br. Barbara Kurdej-Szatan usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut zniesławienia Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył dziś postępowanie przeciwko oskarżonej uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie sądu, wydane przez sędziego Jakuba Sokoła, jest nieprawomocne, a stronom przysługuje możliwość złożenia zażalenia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że prokuratura niezwłocznie zaskarży wydane postanowienie domagając się jego uchylenia. – Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna, nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu – powiedziała.

Źródło: TVP Info

REKLAMA