Rzeszów po raz drugi w tym roku podnosi ceny biletów komunikacji miejskiej. Winne wysokie ceny paliw

Rzeszów, fot. Pixabay

Ceny energii elektrycznej nie są jednym problem, jaki spędza sen z powiek samorządowcom. ZTM w Rzeszowie planuje drugą w tym roku podwyżkę cen biletów, bo rosną koszty zakupu paliwa.

REKLAMA

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje podwyższyć ceny biletów. Jeśli miejscy radni wyrażą na to zgodę, to będzie to druga podwyżka w tym roku. Od 1 lutego cena biletu normalnego wzrosła z 3,60 zł do 4 zł (bilet jest ważny przez 40 minut). Teraz koszt przejazdu ma wzrosnąć aż o złotówkę, czyli o 25 proc.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, cytowany przez portal Rzeszow-News.pl, powiedział, że planowane podwyżki to skutek ogromnego wzrostu cen paliw: gazu, prądu i oleju napędowego. – Za osiem miesięcy tego roku już wiemy, że koszty wzrosną o ok. 13 mln zł – powiedział rzecznik Konrada Fijołka.

Podwyżki cen paliw to niejedyne zmartwienie włodarzy polskich miast. Do urzędów wpływają oferty cenowe na zakup energii elektrycznej w przyszłym roku. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk musiał unieważnić przetarg, bo jedyny chętny – PGE Obrót S.A.- zaproponował kwotę 405 mln złotych. Obecnie koszt ten wynosi 66 mln złotych, czyli sześć razy mniej.

Źródło: Rzeszow-News.pl

REKLAMA