Rząd znów podzieli Polaków na lepszych i gorszych?! Pięć województw zagrożonych kolejnym lockdownem

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Rząd coraz śmielej planuje kolejny lockdown. Minister zdrowia Adam Niedzielski wytypował już nawet pierwsze regiony kraju, które jego zdaniem mogą najbardziej obawiać się wprowadzenia obostrzeń.

Zdaniem ministra Niedzielskiego pięć regionów Polski jest najbardziej zagrożonych lockdownem. Okazuje się, że nie są to województwa z dużą liczbą zakażeń, ale… z najmniejszym procentem zaszczepionej społeczności. – Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski, to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach – powiedział polityk, cytowany przez dziennik „Fakt”.

Według danych ministerstwa, w piątek 30 lipca w tych regionach potwierdzono następującą liczbę nowych zakażeń COViD-19:

  • Warmińsko-mazurskie – 5
  • Podlaskie – 6
  • Lubelskie – 20
  • Świętokrzyskie – 2
  • Podkarpackie – 8

Wszystkich nowych przypadków było tego dnia 153.

Mimo to, minister Niedzielski kreśli czarny scenariusz. – Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali – powiedział. – To, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych – powtórzył niczym mantrę.

Źródło: Fakt, Ministerstwo Zdrowia