Rząd wyda w tym roku 12 miliardów złotych na 14. emeryturę. Premier Morawiecki zapewnia, że to nie jest rozdawnictwo

Od lewej: Marlena Maląg, Mateusz Morawiecki, Henryk Kowalczyk, fot. KPRM

Podczas konferencji prasowej w miejscowości Świercze (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki i szefowa resortu rodziny Marlena Maląg poinformowali, że emeryci dostaną w tym roku 14. emeryturę.

REKLAMA

Premier Mateuszem Morawieckim z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg odwiedził Klub “Senior plus” w Świerczach na Mazowszu. Podczas konferencji prasowej politycy zapowiedzieli wypłatę w tym roku 14. emerytur.

Szef rządu przekonywał, że “to czas na państwo aktywne, które wypracowuje nowe dochody po to, aby móc przeznaczyć je dla naszych seniorów”. Premier nie wspomniał jednak, że “nowe dochody” to wzrost wpływów podatkowych spowodowanych gigantyczną inflacją. – Liberałowie powiedzą, że 14. emerytura, którą dzisiaj przyjmujemy na Radzie Ministrów, to rozdawnictwo. Ja powiem, że to staranie o godność – powiedział Morawiecki.

Wypłaty 14-tek mają ruszyć w sierpniu, a koszt transferu wyniesie około 12 mld zł. Komentatorzy odbierają dzisiejszą konferencję jako zapowiedź przedterminowych wyborów parlamentarnych jeszcze jesienią bieżącego roku. Prawdopodobnie dlatego rząd chce przelać pieniądze niektórym emerytom w wakacje.

Źródło: KPRM, Twitter

REKLAMA