Rząd wstydzi się klapy programu „Mieszkanie Plus”?! Ze strony usunięto sekcję z informacjami o liczbie wybudowanych mieszkań

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

W dwa lata miało powstać 100 tys. mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Dotychczas wybudowano zaledwie 15,3 tys. z nich. Nic więc dziwnego, że ze strony programu zniknęły statystyki postępów w realizacji.

Rząd deklarował w 2016 roku, że do końca 2019 roku wybuduje 100 tysięcy mieszkań. Jednak do końca października 2021 r. do użytku oddano nieco ponad 15 tys. mieszkań, a 20,5 tys. znajdowało się w budowie. Tak wynika z kontroli NIK, która przyjrzała się rezultatom flagowego programu PiS. Eksperci są zgodni, że szumne zapowiedzi zakończyły się klęską.

Jak zauważył użytkownik Twittera Patryk Wachowiec z rządowej strony programu „Mieszkanie Plus” usunięto sekcję z informacją o liczbie wybudowanych mieszkań i tych w budowie. Po wejściu na stronę internetową mieszkanieplus.gov.pl/#mieszkanie-plus-w-liczbach nie zobaczymy żadnych statystyk z postępu budowy lokali.

Według strony Wayback Machine (archiwum stron internetowych – przyp. red.), jeszcze 3 kwietnia br. sekcja „Program Mieszkanie Plus w liczbach” była dostępna. Liczba wybudowanych mieszkań w ramach rynkowej części programu wynosiła wtedy 1 530. Z kolei 3 264 mieszkań powstało w ramach programu preferencyjnego finansowania zwrotnego.

Źródło: mieszkanieplus.gov.pl