Rząd stworzy nowy portal dla rolników. Koszt to aż 2,3 mln złotych!

fot. Pixabay

Budżet Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2022 r. zwiększy się o 11 mln zł. Ponad 2 miliony zł trafi na realizację portalu rolnik.gov.pl.

REKLAMA

W czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat zmiany planu finansowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2022 r. – informuje portal Business Insider Polska. Do agencji trafi dodatkowo 11,1 mln zł.

Z tej puli 8,8 mln zł ma zostać przeznaczone na rozbudowę i budowę systemów informatycznych ARiMR. Z kolei za 2,3 mln zł powstanie nowy portal dla rolników pod nazwą rolnik.gov.pl. Nie wiadomo, jakie informacje będą się znajdować w witrynie, ani jakie sprawy rolnicy będą mogli załatwić dzięki nowej stronie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została powołana w 1993 roku. Posiada 16 oddziałów regionalnych oraz 314 biur powiatowych. Tegoroczny budżet ARiMR przewiduje dochody w wysokości 2,4 mld zł, w tym dotacja podmiotowa to 1,4 mld zł. Agencja zatrudnia w sumie ponad 11 tys. osób.

Źródło: Businessinsider.com.pl

REKLAMA