Ryanair zawiesza część lotów

Fot. Pixabay

Od 17 czerwca po długiej przerwie powróciły loty międzynarodowe z i do Polski. Jednak połączenia nie wyglądają tak samo jak przed pandemią. Rozkład lotów jest narazie okrojony. Ryanair zdecydował się na usunięcie części tras z polskich lotnisk. Sprawdź, jakie to połączenia

Jak podaje portal Fly4Free.pl wznowienie lotów to dobry moment dla linii lotniczych do przejrzenia swoich siatek połączeń i usunięcia części tras. Tak też zrobił Ryanair – z systemu rezerwacyjnego irlandzkiego przewoźnika zniknęło część połączeń.

Ryanair zawiesza trasy z Polski

Ryanair wznowił loty 21 czerwca, ale pełne przywrócenie operacji planowane jest od lipca. Wygląda jednak na to, że nie wszystkie wcześniej dostępne połączenia wrócą do rozkładu. Zniknęły takie trasy jak:

  • Katowice – Chersonia (Ukraina)
  • Poznań – Billund
  • Poznań – Paryż-Beauvais 
  • Poznań – Lwów (Ukraina)
  • Kraków – Bruksela-Zaventem (Belgia)
  • Kraków – Norymberga (Niemcy)
  • Warszawa-Modlin – Charków (Ukraina)

Wiele połączeń pojawi się dopiero w jesiennym rozkładzie. Dotyczy to w dużej mierze połączeń do Włoch (m.in. z Katowic do Bolonii, Brindisi i Bergamo, z Poznania i Wrocławia do Bergamo czy z Krakowa do Wenecji i Pizy). Część tras wróci z kolei do zimowego rozkładu, to m.in. loty z Krakowa do Marsylii, Bordeaux oraz na Teneryfę.

Na razie Ryanair nie potwierdza, że połączenia, których nie ma w systemie, faktycznie znikają całkowicie z siatki.

„Jest za wcześnie na deklaracje. Niektóre z tych tras być może powrócą latem 2021 roku, ale nie mamy jeszcze oficjalnego rozkładu. Na razie skupiamy się na zrewidowaniu letniego rozkładu lotów” – powiedziała w rozmowie z Fly4free Olga Pawlonka z Ryanaira.

Źródło: Fly4Free.pl