Rosyjska flaga na banerze punktu szczepień w Opolu. KPRM szuka winnych

fot. Twitter / Konfederacja

Na banerze znajdującym się przy jednym z punktów szczepień w Opolu zamiast biało-czerwonej flagi w logo Kancelarii Premiera znalazła się flaga, która do złudzenia przypomina… flagę Rosji.

REKLAMA

W sieci krąży zdjęcie z punktu szczepień w Opolu. Widać na nim logo Kancelarii Premiera, na którym między białym i czerwonym paskiem znajduje się kolejny – w kolorze granatowym. Flaga do złudzenia przypomina symbol Federacji Rosyjskiej.

Internauci pytają, czy “PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?”. Z kolei Konfederacja na swoim profilu pyta prześmiewczo, czy “TVP Info kręci już reportaż o ruskich onucach”, nawiązując do słynnej wypowiedzi Tomasza Sakiewicza z “Gazety Polskiej”, który insynuował związki polityków partii z Rosją.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewnia, że to pomyłka, do której doszło bez wiedzy urzędników. “Punkt szczepień w Opolu dokonał zmiany logotypu KPRM bez naszej wiedzy. Zmiana jest niezgodna z księgą znaków. Wadliwy baner wedle naszej wiedzy został już usunięty” – odpowiedziało Centrum Informacyjne Rządu.

Źródło: Gazeta.pl

REKLAMA