Rośnie następczyni Justyny Kowalczyk? Polka została mistrzynią świata juniorek w biegach narciarskich!

FIS Cross-Country World Cup Dresden 2019

Monika Skinder zdobyła złoty medal w sprincie techniką klasyczną podczas rozgrywanych w fińskim Vuokatti mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Kaleta.

Skinder tym samym wywalczyła pierwszy w historii złoty medal MŚJ dla Polski. Taki wyczyn nie udał się nawet Justynie Kowalczyk, która ma srebro z imprezy w Solleftea w 2003 roku. 19-letnia zawodniczka ma w dorobku także srebrny medal MŚJ, zdobyty dwa lata temu w Lahti, również w sprincie techniką klasyczną.

19-letnia Monika Skinder reprezentuje barwy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Z kolei Karolina Kaleta jest rok młodsza i jest zawodniczką LKS Markam Wiśniowa Osieczany.