Roksana Oraniec walczy o tytuł Miss Świata. W wyborach kandydowała z list Konfederacji

Roksana Oraniec, Janusz Korwin-Mikke, fot. Twitter / Janusz Korwin-Mikke

Roksana Oraniec będzie 18 czerwca reprezentowała Polskę w finale konkursu Miss Freedom of the World w Kosowie. W 2019 roku kandydowała do Sejmu z list Konfederacji.

Konkurs Miss Freedom of the World 2022 odbędzie się w najbliższą sobotę w Kosowie. Kandydatki od dwóch tygodni przebywają na zgrupowaniu, podczas którego przygotowują się do gali finałowej. Polskę reprezentuje Roksana Oraniec. Zdaniem komentatorów, ma ona duże szanse na wygranie konkursu.

Polska kandydatka pochodzi z Ćmielowa (woj. świętokrzyskie), ma 22 lata i studiuje amerykanistykę w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Interesuje się zdrowym stylem życia, modelingiem oraz modą. „Uwielbiam góry, lubię politykę, kocham wolność!” – przekonuje w swoim opisie na Twitterze.

Wolnościowe poglądy postanowiła zaprezentować podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Oraniec startowała z list Konfederacji w okręgu kieleckim. Kandydatka otrzymała 620 głosów, co nie wystarczyło na wejście do Sejmu. W mediach społecznościowych politycy Konfederacji chwalą się wspólnymi zdjęciami z polską reprezentantką, zapewniając o swoim wsparciu.

Źródło: o2.pl