Rodzina na swoim w Wiśle Kraków. Jerzy Brzęczek nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy

Jerzy Brzęczek, screen z TVP

Jerzy Brzęczek został nowym trenerem Wisły Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpił w tej roli Adriana Gulę, z którym klub rozwiązał kontrakt po porażce ze Stalą Mielec. Brzęczek to wujek jednego z właścicieli klubu z Krakowa.

Wisła Kraków rozwiązała wczoraj umowę ze słowackim szkoleniowcem Adrianem Gulą. Czarę goryczy przelała porażka Białej Gwiazdy ze Stalą Mielec (0:1). Nowym trenerem krakowskiego zespołu będzie Jerzy Brzęczek, prywatnie wujek jednego z właścicieli klubu i kapitana zespołu Jakuba Błaszczykowskiego, a także prezesa klubu Dawida Błaszczykowskiego.

50-letni szkoleniowiec związał się z nowym pracodawcą krótką umową. Jego kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu. Jest w nim opcja przedłużenia. – Przed trenerem został postawiony cel utrzymania Wisły w Ekstraklasie. Opcja przedłużenia wchodzi w życie w przypadku utrzymania w lidze – wyjaśnił Dawid Błaszczykowski.

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem polskiej kadry od lipca 2018 do stycznia 2021 roku. Jego następcą został niespodziewanie Portugalczyk Paulo Sousa, który długo nie zagrzał miejsca w polskiej piłce. Decyzję zarówno o zatrudnieniu, jak i zwolnieniu Brzęczka podjął ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Źródło Meczyki.pl