Robert Lewandowski zwycięzcą plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. Paweł Fajdek uważa, że to wstyd

fot. screen z Polsat

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym sportowcem w Polsce w 2021 roku w 87. plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Jednak Paweł Fajdek, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem uważa inaczej, który ostro skrytykował wyniki plebiscytu.

Robert Lewandowski wygrał 87. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Dla kapitana reprezentacji Polski i piłkarza Bayernu Monachium to trzecie takie wyróżnienie w karierze – wcześniej triumfował za 2015 i 2020 rok. Na podium znaleźli się także Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. Laureatów ogłoszono na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

W czołowej dziesiątce, znalazło się także siedmiu medalistów olimpijskich w Tokio. W czołówce zabrakło z kolei miejsca dla najlepszych polskich tenisistów – Igi Świątek i Huberta Hurkacza, a także skoczków – Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Wyniki plebiscytu nie spodobały się każdemu. Paweł Fajdek były brązowy medalista igrzysk olimpijskich, który nie był w czołówce plebiscytu postanowił ostro skrytykować wyniki konkursu. Nie zdradził jednak, z którym rozstrzygnięciem kompletnie się nie zgadza. Być może chodzi mu jednak o tylko drugie miejsce w plebiscycie Anity Włodarczyk, która na ubiegłorocznych igrzyskach wywalczyła trzeci złoty medal olimpijski w rzucie młotem. 

– 87. plebiscyt Przeglądu Sportowego. Wstyd… Nie pozdrawiam – napisał Paweł Fajdek.

Źródło: Twitter