Robert Lewandowski nie zagra z Anglią. Polski napastnik kontuzjowany!

Robert Lewandowski, fot. Wikimedia

Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii na stadionie Wembley w Londynie. 

Polak opuścił boisko w 62. minucie meczu z Andorą (3:0). Na ławce od razu oddał się w ręce sztabu medycznego reprezentacji. Lekarze obłożyli jego prawe kolano lodem. – Robert poczuł ból w kolanie. W poniedziałek przejdzie badania, które pokażą, czy wszystko jest w porządku. Mamy nadzieję, że ból minie – skomentował Paulo Sousa na pomeczowej konferencji.

Jak informuje PZPN, „Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020.

Leczenie tego typu kontuzji z reguły trwa od 5 do 10 dni. W związku z tym Robert Lewandowski wróci do klubu, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację. Polski napastnik ma przed sobą bardzo intensywny czas w Bayernie Monachium. 3 kwietnia rozegra mecz mogący rozstrzygnąć o mistrzostwie Niemiec z RB Leipzig, a potem czeka go ćwierćfinał Ligi Mistrzów z PSG. Na te spotkania powinien być już gotowy do gry.

Źródło: PZPN, Meczyki.pl