Robert Kubica zostaje w F1! Wiadomo, w jakiej roli wystąpi w następnym sezonie

fot. mat prasowe / Sauber Motorsport AG

Wyjaśniła się przyszłość najlepszego polskiego kierowcy wyścigowego. Robert Kubica pozostanie członkiem Alfa Romeo w Formule 1. Będzie nadal pełnił rolę kierowcy rezerwowego, ale to niejedyne jego plany na najbliższy sezon.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił, że polski koncern nadal będzie sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. – W tak duże projekty nie wchodzi się wyłącznie na jeden czy dwa sezony. Takie projekty muszą mieć swoją ciągłość. Nasza współpraca z Alfą Romeo bardzo dobrze się układa – powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej.

Dalsza obecność polskiej spółki w ekipie ze Szwajcarii wiąże się z przyszłością Roberta Kubicy, który nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego. – Nadal będę pełnił rolę kierowcy rezerwowego, ale priorytetem dla mnie jest bycie kierowcą wyścigowym i będę dążył do tego, aby ścigać się na najwyższym możliwym poziomie – zapewnił Kubica.

Polski kierowca stawia sobie ambitne cele w wyścigach długodystansowych, które mają być ważnym elementem jego programu sportowego w przyszłym sezonie. – Postanowiłem, że chcę wrócić na Le Mans i chcę wygrać to Le Mans. Dlatego zostanę przy wyścigach długodystansowych – dodał sportowiec.

Źródło: Przegląd Sportowy