Rewolucyjne zmiany w rozgrywkach dziecięcych PZPN. Koniec z wynikami i tabelami

fot. Pixabay

Nowy zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę, zgodnie z którą od sezonu 2021/2022 likwiduje się ewidencje wyników i tabel w rozgrywkach dzieci do 11. roku życia.

Jak poinformował PZPN w rozgrywkach w kategoriach wiekowych orlik, żak i skrzat nie będzie obowiązywała ewidencja wyników i tabel. W protokołach meczowych i sprawozdaniach sędziowskich nie będą wpisywane wyniki spotkań. – Szkolenie dzieci powinno opierać się na zabawie, a nie rywalizacji – skomentował nowy prezes PZPN Cezary Kulesza.

Tym samym Polska dołączyła do grona wielu krajów, które już wcześniej zdecydowały się na taki krok. Zamiast rozgrywek ligowych, będą rozgrywane turnieje współorganizowane przez wojewódzkie związki, jak i przez same kluby oraz akademie. Pozwoli to w jeden weekend rozegrać jednej drużynie po kilka meczów, gdzie wszyscy młodzi piłkarze dostaną szansę gry.

Ze zmiany zadowolony jest dziennikarz WP Sportowych Faktów Marek Wawrzynowski, który często zabiera głos w sprawach szkoleniowych. „Minie wiele lat zanim trenerzy zrozumieją, że praca z dziećmi to nauczanie gry a nie tworzenie drużyn, ale kiedyś trzeba zacząć. To ważny dzień dla polskiej piłki” – napisał na Twitterze.

Źródło: Polsat Sport, Twitter