Reprezentacja Polski bez Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego?! Takie mogą być konsekwencje Superligi

Robert Lewandowski, fot. Wikimedia

12 europejskich klubów piłkarskich ogłosiło stworzenie alternatywy dla Ligi Mistrzów, czyli Superligi. UEFA grozi, że piłkarze, którzy wezmą udział w nowych rozgrywkach, zostaną wykluczeni ze zmagań reprezentacyjnych. Taki los może spotkać Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego.

Każdy klub, który weźmie udział w Superlidze, zostanie wykluczony nie tylko z europejskich, ale też krajowych rozgrywek. Każdy piłkarz takiego klubu może zaś zostać wykluczony z międzynarodowych turniejów – tak oficjalnie grozi UEFA.

Wśród założycielskich klubów jest m.in. Juventus, a jego szef Andrea Agnelli został nawet wiceprezesem Superligi. Jako, że graczem mistrza Włoch jest Wojciech Szczęsny, konsekwencją tego może być wykluczenie polskiego bramkarza z rozgrywek odbywających się pod patronatem UEFA, czyli meczów w reprezentacji Polski.

Nie jest wykluczone, że do Superligi dołączy Bayer Monachium. Jeśli do tego dojdzie, to nasza kadra będzie musiała sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego, kapitana Biało-czerwonych. W mediach pojawiają się sprzeczne sygnały odnośnie dołączenia niemieckich klubów do nowych rozgrywek. Wiadomo, że powstanie Superligi zmieni całkowicie oblicze piłki nożnej w Europie, a roszady będą dotyczyć wszystkich czołowych reprezentacji.

Źródło: Gazeta.pl