Raków Częstochowa z historycznym mistrzostwem?

fot. mat. partnera

Po rundzie jesiennej liderem Ekstraklasy jest ekipa Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna już w poprzedniej kampanii byli blisko wywalczenia mistrzowskiego tytułu, ale ostatecznie na finiszu przegrali rywalizację z Lechem Poznań. Czy w tym sezonie będzie inaczej?

Raków Częstochowa walczy o tytuł!

Krzyżowcy w pierwszej części sezonu nie pozostawili złudzeń ligowej konkurencji. Raków 17 Rozegranych rywalizacjach wywalczył aż 41 punktów. Jak łatwo policzyć, lider stracił tylko 10 oczek na przestrzeni całej rundy jesiennej. Tym samym goniąca konkurencja musi się liczyć z tym, że strata 9 oczek w rundzie wiosennej może być zbyt duża do odrobienia. Takie czynniki pod uwagę wzięły właśnie zakłady bukmacherskie, ponieważ kursy na mistrzostwo Rakowa są bardzo niskie, co wskazuje na spore prawdopodobieństwo.

Raków w pierwszej części sezonu nie tylko zdobył najwięcej bramek, ale również najmniej stracił. Krzyżowcy są odpowiednio zbalansowanym zespołem i naprawdę trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym nie sięgnęliby po mistrzowski tytuł. Tym bardziej że doświadczenia z poprzedniego sezonu powinny sporo ich nauczyć. Raków miał wtedy tytuł na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie rozczarował w starciach z niżej notowanymi rywalami.

Statystyki – Raków Częstochowa:

  • Podopieczni Marka Papszuna są liderem Ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów.
  • Raków ma 9 oczek przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa.
  • Raków obok Cracovii stracił najmniej bramek w rundzie jesiennej.
  • Raków Częstochowa strzelił najwięcej bramek w pierwszej części sezonu.
  • Częstochowianie wygrali pierwsze spotkanie bezpośrednie z Legią Warszawa.

Warta Poznań vs Raków Częstochowa

W swoim pierwszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarze z Częstochowy udadzą się na delegację do Wielkopolski. Nie będzie to jednak starcie z Lechem, a z Wartą. Zieloni w rundzie jesiennej bardzo słabo spisywali się w meczach domowych. O wiele lepiej radzili sobie za to w delegacjach, ponieważ okazali się najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów wyjazdowych. Raków w tym rankingu uplasował się na 2. pozycji. Analizując czyste statystyki, łatwo zauważyć, że lider lepiej radził sobie w meczach rozgrywanych na swoim boisku.

Zakłady bukmacherskie nie mają żadnych wątpliwości, że ekipa gości jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Każdy inny rezultat niż triumf Rakowa byłby tutaj sporą niespodzianką.

Warto jednak wspomnieć, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało podobne przewidywania, a ostatecznie piłkarze z Częstochowy zwyciężyli zaledwie jednym golem. Ogólnie było to wyrównane spotkanie, które mogło potoczyć się 2 strony.

Legia Warszawa na pozycji wicelidera

Po rundzie jesiennej bez wątpienia drużyną, na którą trzeba zwrócić uwagę w kontekście walki o mistrzowski tytuł, jest Legia Warszawa. Zawodnicy tego zespołu zwracają uwagę na fakt, że nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte i mają realne szanse w walce o mistrzostwo. Po pierwszej części sezonu Wojskowi tracą do lidera dokładnie 9 oczek. Nie ma więc wątpliwości, że jest to duża strata i piłkarze Legii nie będą zależni tylko od siebie, ale fakty są takie, że mają jeszcze przed sobą mecz domowy z tym rywalem. Pierwsze ich starcie z Rakowem nie zakończyło się po ich myśli, ponieważ zaliczyli wysoką porażkę.

Ogólnie jednak kibice Legii Warszawa mogą być zadowoleni po pierwszej części sezonu. Wojskowi są aktualnym wiceliderem i mają na koncie 32 wywalczone punkty. Biorąc pod uwagę to, jak wyglądała poprzednia kampania, trzeba przyznać, że taki rezultat jest sporą poprawą. Oczywiście głównym celem tego zespołu jest walka o mistrzowski tytuł, dopóki będzie to możliwe, jednak nawet zakończenie rozgrywek na 2. pozycji przed rozpoczęciem sezonu niektórzy mogliby wziąć w ciemno. Tym bardziej że zakłady bukmacherskie faworyzowały ekipę Rakowa Częstochowa, a także Lecha Poznań.

Legioniści w pierwszej części sezonu bardzo dobrze spisywali się w meczach domowych. Legia ma imponujący bilans 6 wygranych i 2 remisów przed własną publicznością. Do tej pory nie zaliczyli żadnej porażki na swoim boisku, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie mierzyli się jeszcze przy Łazienkowskiej z Rakowem, a także Lechem. Prawdziwe sprawdziany będą miały miejsce dopiero w rudzie mieszanej.

Statystyki – Legia Warszawa:

  • Wojskowi nie przegrali żadnego meczu przed własną publicznością od początku sezonu.
  • Legia Warszawa wywalczyła 32 punkty w rundzie jesiennej.
  • Legia zdobyła 24 bramki w pierwszej części sezonu.
  • Wojskowi wywalczyli zaledwie 12 punktów w 9 meczach wyjazdowych.
  • Legia Warszawa ma ujemny bilans bramek w delegacjach.

Legia Warszawa vs Korona Kielce

W swoim pierwszym spotkaniu podczas rundy wiosennej piłkarze Legii Warszawa zmierzą się przed własną publicznością z Koroną Kielce. Kursy główne, które przygotowały zakłady bukmacherskie na to spotkanie, nie pozostawiają żadnych złudzeń, że zdecydowanym faworytem jest ekipa gospodarzy. Idąc dalej, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że zwycięstwo Legii jest jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy w najbliższej serii gier.

Legioniści przede wszystkim będą mieli tutaj atut własnego boiska, co powinno przechylić szalę na ich korzyść. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami było wyrównane i ostatecznie zakończyło się remisem. Był to jednak moment, kiedy Korona Kielce znajdowała się w najlepszej dyspozycji, ponieważ później grali zdecydowanie słabiej i doszło nawet do zmiany trenera.

Statystyki ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami przy ulicy Łazienkowskiej nie pozostawiają złudzeń. Legia ma serię kilku zwycięstw, które prawdopodobnie zdaniem zakładów bukmacherskich online zostanie podtrzymana po najbliższym spotkaniu. Korona Kielce nie wygrała na tym stadionie już od kilku lat i raczej nie powinno się to zmienić. Warto jednak brać poprawkę na fakt, że są to rozgrywki Ekstraklasy, w których wszystko może się zdarzyć. Podążając jednak za logicznymi argumentami, w tym meczu ciężko znaleźć uzasadnienie dla innych propozycji z oferty kursów głównych niż zwycięstwo Legii. Wojskowi muszą wygrywać takie spotkania, jeśli chcą marzyć o dalszej walce o mistrzostwo.

Najnowsze informacje biznesowe nie tylko ze świata sportu znajdziesz w tym miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA