Radosław Sikorski pojawił się na marszu pod hasłem „Stop Segregacji Sanitarnej”. Tłum wolnościowców przeszedł ulicami Warszawy

fot. Twitter / Dariusz Szumilo

Ulicami Warszawy przeszedł wczoraj wielotysięczny Marsz Wolności i Suwerenności zorganizowany przez Konfederację. Na manifestacji zorganizowanej pod hasłem „Stop Segregacji Sanitarnej” pojawił się również… poseł KO Radosław Sikorski, który chętnie pozował do zdjęć z uczestnikami.

Wzorem innych krajów, w Polsce zorganizowano manifestację przeciw polityce lockdownowej oraz segregacji obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych. Marsz Wolności i Suwerenności rozpoczął się w samo południe na placu Zamkowym w Warszawie. Uczestnicy przeszli pod gmach Sejmu.

Manifestanci mieli transparenty z napisami: „Norymberga 2.0.”, „Nigdy więcej lockdownu!”, „Segregacja dla skarpetek, nie dla ludzi”, „Przez lockdowny z PiS-u, durnie, skreślimy was przy urnie”. Uczestnicy skandowali też wolnościowe hasła: „Stop Segregacji Sanitarnej”, „Rząd pod sąd”, „PiS-PO – jedno zło”, a także „Ręce precz od naszych dzieci”.

Wśród uczestników zgromadzenia, oprócz polityków Konfederacji, która zorganizowała protest, pojawił się poseł… Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski. Jego obecność była olbrzymim zaskoczeniem dla uczestników, którzy chętnie fotografowali się z politykiem opozycji. „Niektórzy mówią że nigdy nie jest za późno, aby zmądrzeć” – napisał jeden z nich.

Źródło: Twitter / Dariusz Szumilo, nczas.com