PZPN otwiera drzwi dla piłkarzy z Ukrainy. „Nie będą wliczani do limitu obcokrajowców”

fot. Pixabay

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że na najbliższym posiedzeniu zarządu piłkarskiej centrali zgłosi wniosek dotyczący niewyliczania ukraińskich piłkarzy do limitów obcokrajowców we wszystkich rozgrywkach w Polsce.

W piątek szef Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu zarządu zgłosi wniosek, aby ukraińscy piłkarze nie byli wliczani do limitu obcokrajowców. „Dzięki temu zwiększymy ich szanse na znalezienie klubów w Polsce w tym trudnym czasie” – skomentował Kulesza.

Zmiana ułatwiłaby sportowcom uciekającym z Ukrainy znalezienie nowych klubów w Polsce. Drużyny, które mają już w swoich szeregach regulaminową liczbę graczy spoza Unii Europejskiej, nie musiałby się martwić o przekroczenie limitu w razie podpisania kontraktu z zawodnikiem z Ukrainy.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami limit cudzoziemców nie dotyczy drużyn występujących w PKO Ekstraklasie. W Fortuna 1. lidze w jednej drużynie na boisku może przebywać jednocześnie dwóch zawodników pochodzących spoza obszaru UE, a w niższych ligach tylko po jednym. Jeśli piłkarz ma status amatora, to musi być w posiadaniu dokumentów zaświadczających legalizację pobytu zawodnika-cudzoziemca w Polsce.

Źródło: TVP Sport