Przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego zarabia krocie w państwowych spółkach. Przeciętny emeryt może pomarzyć o takiej kasie

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

78-letnia Janina Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i działaczka jego partii, mimo iż jest na emeryturze, „dorabia” w radach nadzorczych dwóch spółek Skarbu Państwa. Przez ostatnie cztery lata zarobiła w nich 880 tys. zł.

Janina Goss zasiada w radach nadzorczych dwóch wielkich spółek – energetycznego giganta, czyli Polskiej Grupy Energetycznej oraz Banku Ochrony Środowiska (większość udziałów ma w nim państwowy NFOŚiGW). Jak wynika z opublikowanego raportu PGE, w zeszłym roku za nadzorowanie kierownictwa energetycznej spółki Goss dostała 84 019,69 zł brutto. Czyli średnio 7 tys. zł miesięcznie.

Z kolei za zasiadanie w radzie nadzorczej BOŚ banku Janina Goss zarobiła w zeszłym roku 126 tys. zł. Mimo pandemii jej wynagrodzenie wzrosło o 6 tys. zł w porównaniu z 2019 r. W samym ubiegłym roku na konto działaczki PiS wpłynęło 210 tys. zł. Przez cztery lata obie spółki wypłaciły jej bagatela ok. 880 tys. zł.

Dziennik „Fakt”, który dotarł do tych informacji podkreśla, że Janina Goss jest bardzo dobrą znajomą Jarosława Kaczyńskiego. To ona wspierała szefa PiS, kiedy ten opiekował się chorą matką. Odwiedzała go w szpitalu, kiedy przed laty sam miał problemy zdrowotne. Jest również ekonomistką i odpowiada za finanse PiS.

Źródło: Fakt