Przemysław Czarnek powołał swojego byłego asystenta na szefa rządowej agencji. 32-latek nowym szefem NAWA

Dawid Kostecki (z lewej), Przemysław Czarnek, fot. Facebook / Przemysław Czarnek

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał nowego dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Został nim 32-letni Dawid Kostecki, wieloletni współpracownik ministra.

REKLAMA

“Dr Dawid Kostecki został powołany na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Gratuluję i życzę powodzenia!” – przekazał Przemysław Czarnek. Dotychczasowa dyrektor instytucji – Grażyna Żebrowska, 2 sierpnia zrezygnowała z pełnienia swojej funkcji. Jej decyzja wzbudziła zaskoczenie w środowisku akademickim. 

Dawid Kostecki to wieloletni współpracownik ministra. 32-latek w 2015 roku, gdy Przemysław Czarnek objął funkcję wojewody lubelskiego, został jego asystentem, a później otrzymał posadę wicedyrektora Biura Wojewody. W 2018 roku został wicestarostą łęczyńskim, ale po pół roku stracił posadę. Później rozpoczął pracę w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Lublinie, gdzie był zastępcą dyrektora ds. ochrony przed suszą i powodzią.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej to instytucja, która działa na rzecz internacjonalizacji polskiej nauki przez wspieranie i stymulowanie międzynarodowej współpracy badawczej oraz wymiany akademickiej. Dąży do umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych, a także do promocji polskiej kultury i języka.

Źródło: gazeta.pl

REKLAMA