Przedsiębiorca znalazł sposób na obostrzenia. Galerię handlową zamienił na namioty

fot. Pexels

Tomasz Rzepka, przedsiębiorca z Krosna (woj. podkarpackie) znalazł sposób na rządowe obostrzenia. Postanowił rozstawić przed budynkiem kilka biało-czerwonych namiotów i tam sprzedawać ubrania. – Trzeba się ratować, aby nie lekceważyć epidemii, ale też nie dopuścić do katastrofy gospodarczej – powiedział.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w centrach handlowych mogą działać jedynie wybrane sklepy. Chodzi m.in. o sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy saloniki prasowe. Sklepy o powierzchni do 2 tys. metrów kw. mogą działać, gdy nie znajdują się w galeriach.

Na pomysł, jak obejść obostrzenia wpadł Tomasz Rzepka, przedsiębiorca z Krosna, który jest właścicielem kilku sklepów odzieżowych. Mężczyzna postanowił, aby swój biznes „wyprowadzić” na świeże powietrze. Na parkingu przed galerią rozstawił kilka biało-czerwonych namiotów, gdzie handel rozkwitł na kilka dni przed Wielkanocą. Kolor prowizorycznych stoisk ma nawiązywać do polskich barw narodowych. Klienci mogą przeglądać i przymierzać ubrania. Przedsiębiorca chce w ten sposób uratować swoją firmę i miejsca pracy.

– Trzeba się w jakiś sposób ratować, szukać bezpiecznych pomysłów. Tak, aby nie lekceważyć zagrożeń epidemii, ale też nie dopuścić do katastrofy gospodarczej – tłumaczył.

Przedsiębiorca z Krosna znalazł sposób na obostrzenia. Popieracie?

Opublikowany przez Krosno24.pl Wtorek, 6 kwietnia 2021

Źródło: Polsat News; krosno24.pl