Przeciwnicy premiera wtargnęli na jego spotkanie. Przypomnieli mu, że nie ma węgla, a jest “miska ryżu”

screen z Twitter / Szkło Kontaktowe

Na spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z sympatykami PiS w miejscowości Żalno (woj. kujawsko-pomorskie) weszli przeciwnicy obecnej władzy. Grupa osób rozwinęła transparent o treści: “Morawiecki = brak węgla i miska ryżu”.

REKLAMA

Przeciwnicy premiera ubrali koszulki z logiem Prawa i Sprawiedliwości i w ten sposób oszukali osoby ochraniające wizyty Mateusza Morawieckiego. W pewnym momencie uczestnicy happeningu zaprezentowali wielki transparent z napisem „Morawiecki = brak węgla i miska ryżu”. Odnosił się on nie tylko do obecnych problemów z dostawami węgla, ale też do cytatu premiera z tzw. „taśm u Sowy” z 2013 roku.

Zaskoczony premier odpowiedział na zaczepkę przeciwników. – Pokażcie jeszcze do góry ten transparent, nie wstydźcie się tego oszustwa – zwrócił się do protestujących. – Ubrali koszulki PiS-u, ja tutaj odsłonie, po to, żeby na pewno zmylić wszystkich, prawda, przebrał się wilk w owczą skórę i opowiadają bajki – kontynuował.

Nasi przeciwnicy polityczni, którzy dzisiaj próbują tylko i wyłącznie posługiwać się emocjami. […] Ogarnia ich wściekłość, dlatego wysyłają różne bojówki swoje wszędzie za nami, żeby nam dokuczać, przeszkadzać – przekonywał Morawiecki, odnosząc się do protestujących. W tym czasie jeden z sympatyków PiS próbował siłą usunąć transparent, co zarejestrowały kamery.

Źródło: TVN24

REKLAMA