Przeciek na maturze z angielskiego?! CKE powiadomiło prokuraturę. Chodzi o zdjęcie na Twitterze

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o przeciek treści z arkusza egzaminacyjnej z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Zdjęcie jednego z maturalnych zadań miało się pojawić dziś rano na Twitterze.

W piątek o godzinie 9 maturzyści przystąpili do pisemnego języka angielskiego na poziomie podstawowym. Po godzinie 8 na Twitterze pojawił się post użytkowniczki „Alexsandyx”. Opublikowała ona zdjęcie z tematem jednego z zadań maturalnych dotyczącego napisania posta na bloga o sprzedaży roweru. Do zdjęcia dodała podpis „nieoficjalne przecieki” oraz hasztag „matura2022”.

Niedługo po opublikowaniu zdjęcia w sieci rozgorzała burzliwa dyskusja o wspomnianej wypowiedzi pisemnej. Część użytkowników twierdziła, że temat zadania potwierdził się na egzaminie maturalnym z języka angielskiego. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik potwierdził, że wyciek mógł mieć miejsce.

Mamy wątpliwości co do tego, czy egzamin przebiegł zgodnie z procedurami. Zgodnie z procedurami dyrektor szkoły jest zobowiązany na pół godziny przed egzaminem okazać przewodniczącym wszystkich zespołów nadzorujących wszystkie pakiety (z arkuszami egzaminacyjnymi) zapakowane. Oni mają obowiązek podpisać protokół, że zgadza się to wszystko z listem przewozowym – powiedział szef CKE, cytowany przez Onet.pl.

Źródło: Onet.pl