Profesor AGH Jan Targosz zamordowany we własnym mieszkaniu. Policja zatrzymała podejrzanego

fot. Pixabay

W mieszkaniu na krakowskiej Nowej Hucie znaleziono zwłoki prof. Jana Targosza z Akademii Górniczo-Hutniczej. Według śledczych, miał on paść ofiarą morderstwa. Policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn Leszka O.

REKLAMA

Do tragedii doszło na krakowskim osiedlu Nowa Huta. W mieszkaniu naukowca znaleziono jego ciało, na którym technicy znaleźli rany kłute. Prokurator prowadzi oględziny na miejscu zdarzenia. Śledczym udało się już wytypować podejrzanego, który został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

Z nieoficjalnych informacji radia RMF FM wynika, że znajomy profesora 71-letni Leszek O. przyszedł do niego w odwiedziny. W mieszkaniu miała odbywać się zakrapiana alkoholem impreza, a między mężczyznami miało dojść do kłótni. To właśnie wtedy profesor najpewniej został zaatakowany nożem. Po zatrzymaniu Leszek O. został zbadany alkomatem, który pokazał około 1,5 promila w organizmie.

Jan Targosz był doktorem habilitowanym inżynierem i profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Prowadził zajęcia m.in. z mechatroniki oraz podstaw konstrukcji mechanizmów urządzeń mechatronicznych. Zajmował się takimi obszarami jak analiza drgań konstrukcji oraz metodologia doboru układów wibroizolacji.

Źródło: RMF FM

REKLAMA