Prof. Horban chce nas pozamykać na święta w domach! „Rekomenduję zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną”

Andrzej Horban, fot. KPRM

Główny doradca premiera ds. walki z COViD-19 prof. Andrzej Horban powiedział na antenie Radia Zet, że jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie wprowadzić zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną.

Doradca podkreślił, że rekomenduje premierowi Morawieckiemu wprowadzenie takiego zakazu. Prof. Horban tłumaczy, że jeżeli nie w całej Polsce, to takie rozwiązanie mogłoby być wprowadzone w województwach, w których sytuacja jest najgorsza. – Byłoby to kompromisowe wyjście z sytuacji. Ja nie mam wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach europejskich – ocenił profesor.

Lekarz chce, aby Polacy spędzili święta Wielkanocne w domu, wyłącznie w gronie domowników. – Jeżeli przypominam sobie zachowanie ludzi w I fazie epidemii, na wiosnę, kiedy udało nam się stłumić epidemię do bardzo niewielkich rozmiarów, to ulice były puste. I to jest odpowiedź – uważa doradca premiera.

Profesor Horban ocenia również, że „już poniekąd widzimy światełko w tunelu, tylko dość daleko”. – Sytuacja powinna poprawić się mniej więcej za 2-3 tygodnie, wtedy będzie spadek liczby zakażeń – mówi lekarz. Czy tym razem jego przewidywania okażą się prawdziwe, przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Radio Zet