Prezydent Białegostoku wylądował w szpitalu z powodu koronawirusa. Jest w pełni zaszczepiony

fot. flickr / European Committee of the Regions

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski walczy z koronawirusem, mimo iż jest osobą w pełni zaszczepioną przeciw COVID-19. Polityk wylądował w szpitalu, ale zapewnia, że dzięki szczepionce… lżej przechodzi zakażenie.

Drodzy białostoczanie, COVID-19 nie ominął także mnie. Od wczoraj jestem w szpitalu. Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej. Dbajcie o siebie, szczepcie się i pozostańcie zdrowi” – napisał na Twitterze prezydent.

Jego apel do mieszkańców o szczepienie się przeciw koronawirusowi może budzić zdumienie, bo polityk, mimo iż przyjął wymagane dawki, to i tak został zakażony wirusem SARS-COV-2. Również zapewnienia o rzekomo łagodnym przebiegu choroby nie wydają się logiczne, skoro prezydent musiał zostać hospitalizowany.

Internauci są zaskoczeni słowami prezydenta Truskolaskiego. „Skąd Pan wie jak przechodziłby tę chorobę gdyby nie był Pan zaszczepiony? Nie czuję się Pan oszukany? Przecież to miało być panaceum na wyeliminowanie pandemii tzw. #OstatniaProsta” – czytamy w komentarzu pod postem. „Skoro choroba przebiega łagodniej, to po co umieszczono Pana w szpitalu?” – pytają inni użytkownicy.

Źródło: Pantarhei24.pl, Twitter